چاپ مقاله ISI

چاپ مقاله ISI

چاپ مقاله ISI

چاپ مقاله ISI

مقاله محتوایی علمی است که موضوع تخصصی خاصی را تجزیه و تحلیل و نتایج بخشی از پژوهشی طولانی را بررسی می­کند که هم خواندن و هم نوشتن آن جذاب است، چراکه خوانندگان آن موضوع خاص، سریع­تر به محتوای مورد نظرشان دسترسی پیدا می­کنند و نیاز نیست کتاب­ها یا تحقیقات گسترده را مطالعه کنند تا به نکات ریزتر و جزئی­تر مهم برسند. مقالات هم دسته­بندی­های مختلف دارند مانند پژوهشی، ترویجی، تخصصی، کنفرانسی، توصیفی، تحلیلی، استدلالی، اکتشافی، مروری، ISI و… که در این میان مقاله ISI از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است. گفتنی است نویسندگان مقالات نیز بسته به این­که دانشجو یا استاد یا مدیر سازمانی دولتی یا خصوصی باشند، از مزایای پذیرش و چاپ مقاله ISI بهره­‌مند خواهند شد.

اما آنچه دغدغه مهم ذهن پژوهشگران است، چاپ مقاله ISI ارزان است. به هر حال اکسپت و چاپ مقاله ISI سلسله مراتبی دارد که هر کدام مستلزم پرداخت هزینه­هایی ضروری است، اما این­که چطور این هزینه­ها را به کمترین مقدار ممکن برسانیم، موضوعی است که راه­های خاصی دارد که در اینجا به پنج راه ساده و ارزان آن می­پردازیم. البته بدیهی است که هزینه کردن برای پذیرش و چاپ مقاله ISI در برابر ارزش علمی و مزایای آن ناچیز است، اما می­توان با مدیریت صحیح و به کارگیری روش­های چاپ مقاله ISI ارزان هزینه­ها را کاهش داد. پنج روش پیشنهادی ما عبارت­اند از:

1. چاپ در مجلات رایگان

مجلات معتبر برای چاپ مقالات علمی انواع مختلفی دارند و برخی از آن­ها از نویسندگان و پژوهشگران برای چاپ آثارشان هزینه­ای دریافت نمی­کنند و در عوض از خوانندگان برای دانلود فایل این مقالات مبلغی درخواست می­کنند. از معتبرترین این مجلات می­توان از ژورنال­های بدون ایمپکت ISI LISTED و همچنین نشریات JCR نام برد. اگرچه چاپ مقاله ISI در این مجلات به صورت رایگان انجام می­شود، لازم است به این نکته توجه داشت که مراحل داوری و انتخاب مقاله در آن­ها بسیار دشوار است و آن­ها فقط مقالاتی را می­پذیرند که بار علمی و محتوایی بالایی داشته و بسیار باکیفیت باشد.

مطالب پیشنهادی :
چاپ مقاله ISI درکوتاهترین زمان ممکن

2. استفاده از Waive یا درخواست تخفیف

یکی دیگر از راهکارها برای چاپ مقاله ISI ارزان استفاده از گزینه Waive است؛ یعنی از ژورنال­های معتبر برای پرداخت هزینه چاپ مقاله درخواست تخفیف بدهیم. درخواست تخفیف معمولا طی نامه­ای که در آن دلایل درخواست خود را ذکر کرده­ایم، به مجلات مد نظر ارسال می­شود. گفتنی است در برخی موارد امکان استفاده از تخفیف کامل نیز وجود دارد. همچنین برای پژوهشگران کشورهای جهان سوم تسهیلات دیگری وجود دارد؛ برای مثال، سازمان بهداشت جهانی (WHO) قراردادی با انجمن نشریات علوم پزشکی منعقد کرده و به نویسندگانی که جزء کشورهای جهان سوم به شمار می­آیند، برای چاپ مقالات و نتایج پژوهش­های­شان در قالب Solitary gruntاین قرارداد تخفیف­هایی می­دهد که البته ایران جزء کشورهای جهان سوم قرار نگرفته است.

3. استخراج مقاله از پایان­‌نامه

راه دیگر برای چاپ مقاله ISI ارزان، استخراج مقاله از پایان­‌نامه دانشجویی است. همان­طور که بسیاری از شما شنیده یا تجربه کرده­اید، نخستین پرسشی که در مصاحبه پذیرش دانشجویان در مقاطع بالاتر یا مصاحبه پذیرفته شدن در دانشگاه­های معتبر خارج از کشور مطرح می­‌شود، این است که آیا شما از پایان­‌نامه خود مقاله­ای استخراج کرده و در مجلات معتبر چاپ کرده­اید؟ از طرفی تا نتایج پژوهشی منتشر نشود، جامعه علمی از آن مطلع نخواهد شد و زحمات پژوهشگر به هدر خواهد رفت؛ به عبارت دیگر، پژوهشگری موفق است که بتواند با چاپ محتوای علمی تحقیقاتش به پیشرفت علم و تکنولوژی جهان کمک کند. البته استخراج مقاله از پایان­‌نامه مستلزم آشنایی با اصول نگارش مقاله و استانداردهای آن است، وگرنه امکان رد شدن مقاله از سوی مجلات معتبر و باارزش وجود دارد و ممکن است به دلسردی نویسندگان منجر شود. برای این کار نویسندگان باید با ریزبینی و موشکافانه همه ارکان مقاله را بررسی کنند و در انتخاب عنوان جذاب مقاله، نحوه نوشتن نام نویسندگان، نگارش چکیده‌­ای مناسب، گزینش کلمات کلیدی با بار معنایی مرتبط، نوشتن مقدمه زیبا و منطقی، مبانی نظری و پیشینه پژوهش، روش تحقیق و تحلیل داده­‌ها، نتایج و یافته‌­های تحقیق و حتی ذکر فهرست منابع دقت و توجه بسیار داشته باشند.

مطالب پیشنهادی :
چاپ مقاله ارشد و چاپ مقاله دکتری

4. درج نام نویسنده در مقاله آماده چاپ

قبلا بارها درباره مزایای پذیرش مقاله ISI در ژورنال­های معتبر نوشته­‌ایم و همگی بر آن واقف‌­اید که علاوه بر این­که هزینه این کار بالاست، زمان زیادی لازم است تا پروسه آن به انجام برسد. یکی از روش‌های معمول چاپ مقاله ISI ارزان و سریع مشارکت در مقالات آماده چاپ است؛ بدین صورت که برخی از موسسات به‌­طور دائم به مجلات معتبر و ارزشمند جهان مقاله می­‌فرستند و هنگامی که مقاله‌­ای به مرحله تجدیدنظر یا به اصطلاح revise رسید، نام متقاضیانی را که مایل به مشارکت باشند و بخواهند سریع­تر مقاله ISI به نام خود چاپ کنند، به فهرست نویسندگان آن مقاله اضافه می‌­کنند. درج نام نویسنده در مقاله آماده چاپ به‌­طور معمول بین شش ماه تا دو سال ممکن است طول بکشد که این موسسات با ترفندهای ویژه زمان آن را می‌­توانند تا سه ماه کاهش دهند. بدین ترتیب هم در زمان چاپ مقاله ISI صرفه­‌جویی می­‌شود و هم در هزینه‌­ها، چون هزینه­‌های جاری انجام پژوهش بین نویسندگان تقسیم می‌­شود.

مطالب پیشنهادی :
اکسپت و چاپ مقاله ISI

5. کمک گرفتن از موسسات آموزشی

راهکارهای فوق برای چاپ مقاله ISI ارزان همگی روش­هایی مناسب و کاربردی هستند، اما انجام دادن آن­ها به تجربه خوب، ارتباطات قوی و فرصت کافی نیاز دارد و بدیهی است که بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان این فاکتورها را نداشته باشند. بنابراین منطقی­ترین کار در این حال کمک گرفتن از موسسات آموزشی و پژوهشی باتجربه و حرفه­‌ای در این زمینه است.

چاپ مقاله ISI | انجام رساله دکتری و انجام رساله دکترا با موسسه تز پی اچ دی | 09184885900 تماس و مشاوره ……………………

انجام رساله دکتری و انجام رساله دکترا با موسسه تز پی اچ دی

انجام پایان نامه دکتری و انجام پایان نامه دکترا با موسسه پایان نامه دکتری

با همکاری تز پی اج دی سامانه برتر مشاوره رساله دکتری

تلفن تماس : 09184885900 و 09354536070

یک نظر بگذارید

Related Posts