نوشتن مقاله از پایان نامه

نوشتن مقاله از پایان نامه

نوشتن مقاله از پایان نامه

نوشتن مقاله از پایان نامه :

نگارش مقاله ISI فرآیندی تخصصی و حرفه‌ای‌ست که معمولا هر دانشجویی در طول دوران تحصیل خود با آن مواجه می‌شود. اما آنچه بسیار مهم است و سبب می‌شود که زحمات و تلاش‌های یک محقق به هدر نرود تسلط کافی بر همه جوانب این امر است. در حالت کلی مقاله‌نویسی اصول و قواعد خاص خود را دارد که دانستن آنها پیش از شروع پروسه نگارش مقاله، بسیار مفید و یاریگر خواهد بود. توجه به نکات مهم در پیشبرد این فرآیند، باعث می‌شود تا از ابتدا گام‌ها را درست برداشته و در نهایت به نتیجه مطلوب یعنی ارایه یک مقاله باکیفیت که قابلیت چاپ در بهترین مجلات علمی دنیا را دارد برسیم. یکی از را‌ه‌های نوشتن مقاله، استخراج مقاله از پایان‌نامه است که اهمیت زیادی در مسیر پیشرفت‌های تحصیلی و شغلی دانشجویان و پژوهشگران دارد. بخشی از کیفیت مقاله‌ای که از پایان‌نامه خود می‌نویسیم منوط به سطح کیفی بالای پایان‌نامه است. فاکتورهایی از جمله جذابیت و به‌روزبودن موضوع، سیر منطقی و نتیجه‌گیری مناسب از مطالب، استفاده از منابع خوب و معتبر و بسیاری از نکات دیگر که می‌بایست در هنگام نوشتن پایان‌نامه به آن توجه می‌کردیم. اما پس از اتمام پایان‌نامه، لازم است ابتدا با مطالعه و توجه به اصول و استانداردهای نوشتن مقاله از پایان‌نامه ،خود را آماده کنیم و با تسلط کافی قدم در این راه بگذاریم. با این توضیحات، در اینجا در قالب طرح پرسش‌هایی به بیان 7 نکته ضروری برای نوشتن مقاله از پایان‌نامه می‌پردازیم:

1- چرا نوشتن مقاله از پایان‌نامه مهم است؟

در استخراج مقاله از پایان‌نامه در نخستین گام باید هدف‌مان را تعیین کنیم. این فرآیند به دلایل مختلفی برای دانشجویان و پژوهشگران حایزاهمیت است. مثلا در برخی دانشگاه‌ها در صورتی می‌توانید از پایان‌نامه خود دفاع کنید که نوشتن مقاله از پایان‌نامه را به اتمام رسانیده باشید. یا این که معمولا در بررسی رزومه شما در مصاحبه دکترا و یا اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور وجود مقالات ISI بسیار تاثیرگذار است. این دلایل مهم است چون منتج به پیشرفت تحصیلی و یا شغلی شما می‌شود اما به‌غیر از همه این مسایل، نکته دیگر احساس خوشایند مفید بودن است که خصوصا پس از انتشار مقاله‌تان در مجلات بین‌المللی به سبب اشتراک دستاوردهایتان با جامعه جهانی و استفاده آنها از مطالب ارزشمند شما خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی :  نوشتن مقاله به زبان ساده و آموزش نوشتن مقاله

2- پایان‌نامه و مقاله چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

مشخص‌ترین فرق پایان‌نامه و مقاله، حجم مطالب آنهاست. مقاله همیشه کوتاه‌تر از پایان‌نامه و حاوی مباحثی خاص‌تر و موجزتر است. برخلاف پایان‌نامه که به‌طور مفصل به بررسی موضوع می‌پردازد، حجم مقاله محدود است. به همین دلیل گاهی از یک پایان‌نامه باکیفیت، چند مقاله استخراج می‌کنند.

3- ساختار کلی یک مقاله چگونه است؟

به‌طور کلی معمولا پیکره‌بندی مقالات علمی‌پژوهشی به این ترتیب است:

عنوان: عنوان مقاله علاوه بر اینکه باید جذاب و شفاف باشد، می‌بایست موضوع اصلی مقاله را نیز بیان کند. عنوان مقاله لزوما مطابق عنوان پایان‌نامه نخواهد بود.

نام نویسندگان: ترتیب نام نویسندگان بر حسب مشارکتشان در نگارش مقاله اولویت‌بندی و نوشته می‌شود.

چکیده: چکیده مقاله کوتاه‌تر از چکیده پایان‌نامه است و در قالب جملات ساده، کوتاه و دقیق بیان می‌شود.

کلیدواژه‌ها: کلمات کلیدی هستند که در بیان سریع موضوع مقاله به مخاطب کمک می‌کنند.

مقدمه: در مقدمه مساله و موضوع تحقیق، اهداف و سوالات ، دلایل و ضرورت پژوهش و مختصری در مورد نتایج و تحقیقات مرتبط با موضوع بیان می‌شود.

پیشینه تحقیق: در این قسمت درمورد تحقیقات و پژوهش‌های اخیر و نظریات مرتبط با موضوع صحبت می‌شود.

روش‌های تحقیق: در این بخش روش‌های اجرای پژوهش و فعالیت‌های انجام شده در تحقیق به‌گونه‌ای دقیق و روشن توضیح داده می‌شود که مخاطب بتواند آنها را دقیقا تکرار کند.

بحث و نتیجه‌گیری: در اینجا اول نتایج به دست آمده از تحقیق بیان شده و سپس به بحث، تحلیل و مقایسه آنها با نتایج پژوهش‌های پیشین می‌پردازند.

منابع: در پایان مقاله، نام منابع مورداستفاده در تحقیق بر اساس اصول رفرنس‌نویسی مطابق با دستورالعمل‌های مجله‌ای که مقاله در آن به چاپ خواهد رسید، نوشته می‌شود.

رعایت ترتیب و اصول نگارش هر یک از اجزای مقاله بسیار مهم است و در موفقیت و پذیرش مقاله برای چاپ در مجلات تاثیر دارد چراکه یک مقاله خوب علاوه بر بیان مطالب و محتوای ارزشمند باید دارای ساختار و چارچوب درست و مدونی باشد.

مطالب پیشنهادی :  نوشتن مقاله به زبان ساده و آموزش نوشتن مقاله

4-  برای چاپ مقاله‌مان چه کنیم؟

در اولین قدم برای چاپ مقاله می‌بایست لیست ژورنال‌های معتبر علمی دنیا را بررسی کرده و با توجه به فاکتورهایی مانند حوزه تخصصی فعالیت آنها و اعتبارشان در عرصه بین‌المللی، مناسب‌ترین مجله برای پذیرش و چاپ مقاله ISI خود را انتخاب کنیم. اما قبل از ارسال مقاله برای آنها، مساله بسیار مهم، مطالعه دقیق شیوه‌نامه نگارشی و انطباق مقاله خود با استانداردهای مجله مذکور است.

5- مطالعه مقالات دیگر چه فایده‌ای دارد؟

پس از انتخاب مجله مناسب برای ارسال مقاله‌مان، یکی از راه‌هایی که کمک می‌کند تا با قالب استاندارد و مورد پذیرش مجله مذکور آشنا شویم مطالعه مقالات چاپ شده در آن است. بدیهی‌ست که توجه به فرمت کلی مقالات و نکاتی مانند شیوه‌های رفرنس‌نویسی موردقبول آن مجله و تدوین مقاله خود در چارچوب‌های استاندارد آن، سبب افزایش احتمال پذیرش و چاپ مقاله‌مان خواهد شد.

6- آیا نوشتن مقاله از پایان‌نامه و چاپ آن هزینه‌ای دارد؟

هزینه‌های نوشتن مقاله از پایان‌نامه را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول مربوط به هزینه چاپ و پذیرش مقاله است که وابسته به نوع مجله‌ایست که برای چاپ مقاله‌مان انتخاب می‌کنیم. مجلات علمی از این نقطه نظر دو دسته‌اند:

الف- مجلات open access که همه هزینه چاپ مقالات را خود نویسندگان پرداخت می‌کنند اما خوانندگان به‌طور رایگان از مقالات روی وبسایت مجله استفاده می‌کنند.

ب- مجلات close access که چاپ مقالات نویسندگان را رایگان و بدون هزینه انجام می‌دهد اما خوانندگان برای دانلود کامل آنها باید هزینه‌ پرداخت کنند.

اما بخش دوم هزینه‌ها بستگی به این دارد که خودمان توانایی یا وقت کافی داریم تا به نوشتن مقاله از پایان‌نامه اقدام کنیم یا کار را به موسسات و کارشناسان متخصص این امر می‌سپاریم. طبیعی‌ست که موسسات برای انجام این امر هزینه اندکی دریافت خواهند کرد. اما درعوض به این ترتیب می‌توانیم در کوتاهترین زمان با کمترین استرس و دغدغه مقاله خود را ارایه دهیم.

بیشتر بخوانید: هزینه استخراج مقاله از پایان نامه

مطالب پیشنهادی :  نوشتن مقاله به زبان ساده و آموزش نوشتن مقاله

7- چرا نوشتن مقاله از پایان‌نامه ‌خود را به موسسات می‌سپاریم؟

نوشتن مقاله کاری تخصصی و پراهمیت است چراکه توانایی ما را در بیان موضوع و از آن مهم‌تر میزان تسلط ما را در حوزه تخصصی رشته تحصیلی‌مان به نمایش می‌گذارد. علاوه بر آن بخشی از این فرآیند به اصول و قواعد مقاله‌نویسی مربوط می‌شود که با آگاهی از نکات ضروری و تجربه کافی به نتیجه مطلوب می‌رسد. اما ممکن است بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران در این بخش از ماجرا مهارت کافی و تجربه لازم را نداشته باشند. همچنین از آنجایی که نگارش مقاله امری زمانبر و مستلزم تمرکز و دقت فراوان است خیلی از محققان با وجود توانایی، به دلیل مشغله‌های تحصیلی و شغلی زمان کافی برای نوشتن مقاله از پایان‌نامه را ندارند. در اینجاست که نقش موسسات و کارشناسان آنها مشخص می‌شود. در چنین شرایطی ما می‌توانیم با انتخاب یک موسسه قابل‌اعتماد از مهارت، تخصص و تجربه کارشناسان آن بهره ببریم و به‌جای استرس و نگرانی، بدون دغدغه و با خیالی آسوده نوشتن مقاله از پایان‌نامه خود را به آنها بسپاریم و تا پایان این راه یعنی پذیرش و چاپ مقالهISI  در یک مجله معتبر علمی از کمک و همراهی آنها برخوردار شویم.

نوشتن مقاله از پایان نامه | انجام رساله دکتری و انجام رساله دکترا با موسسه تز پی اچ دی | 09184885900 تماس و مشاوره …………

نوشتن مقاله از پایان نامه | انجام رساله دکتری و انجام رساله دکترا با موسسه تز پی اچ دی | 09184885900 تماس و مشاوره …………

انجام رساله دکتری و انجام رساله دکترا با موسسه تز پی اچ دی

انجام پایان نامه دکتری و انجام پایان نامه دکترا با موسسه پایان نامه دکتری

با همکاری تز پی اج دی سامانه برتر مشاوره رساله دکتری

تلفن تماس : 09184885900 و 09354536070

 

یک نظر بگذارید

Related Posts